Tarnowianie na podium Pucharu Polski we wspinaczce na czas

20141117-01W minioną sobotę w Toruniu rozegrano Puchar Polski we wspinaczce sportowej w konkurencji na czas w kategoriach juniorów młodszych, juniorów, młodzieżowców i seniorów. Zawodnicy reprezentujący tarnowskie sekcje wspinaczkowe trzynaście razy stawali na podium tych zawodów!

Pierwsze sukcesy dla swojej drużyny odnotowali zawodnicy najmłodszej stażem, bo działającej  od połowy tego roku przy Miejskim Klubie Sportowym Tarnovia, sekcji wspinaczki sportowej Edyty Ropek. Juniorka młodsza Wiktoria Chrząszcz i młodzieżowiec Michał Lewicki wywalczyli trzecie miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Pozostali podopieczni Edyty Ropek również spisali się bardzo dobrze, odnotowując życiowe rekordy na trasie wspinaczkowej służącej do bicia rekordu świata. Młodzieżowcy Marek Wójcik i Jakub Filipowicz zajęli odpowiednio czwarte i piąte miejsce, junior Grzegorz Bogusz był piąty.

Ich bardziej doświadczeni w pucharowej rywalizacji koledzy i koleżanki, z Miejskiego Klubu Sportowego Pałac Młodzieży Tarnów wywalczyli aż osiem miejsc na podium! Podopieczni trenera Marcina Bibro tradycyjnie już przywożą do Tarnowa przysłowiowy „worek medali”. W kategorii juniorów Mikołaj Wróblewski był pierwszy, Jan Gorczowski drugi, juniorka Ewelina Nytko zajęła drugie miejsce, Małgorzata Szepielak była trzecia. W kategorii młodzieżowców zwyciężyła Anna Brożek (3 miejsce w rywalizacji seniorek) przed klubowymi koleżankami Izabelą Janis i Barbarą Szumlańską.

W rywalizacji seniorów w kategorii kobiet zwyciężyła reprezentantka KU AZS PWSZ Tarnów Klaudia Buczek przed lublinianką Moniką Prokopiuk z Skarpy Lublin i Anną Brożek z MKS PM Tarnów. W zmaganiach mężczyzn zwyciężył Marcin Dzieński z MKS Tarnovia przed Jędrzejem Komosińskim z KU AZS PWSZ Tarnów i Rafałem Hałasą z Skarpy Lublin.

Kolejne zmagania w ramach Pucharu Polski odbędą się na przełomie listopada i grudnia. Wydarzenia związane z startami tarnowskich wspinaczy można wyszukiwać na facebooku za pośrednictwem znacznika #TeamTarnów. Starty zawodników sekcji wspinaczki sportowej Edyty Ropek wspiera Urząd Miasta Tarnowa.

 

fot: Arkadiusz Kamiński

Galerie

Partnerzy i sponsorzy

 

logo

 

Projekty 2019

Poprawa warunków uprawiania sportu w klubach sportowych działających na terenie Gminy Miasta Tarnowa i osiąganie przez członków tych klubów wysokich wyników sportowych w  międzynarodowym współzawodnictwie sportowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym

- Szkolenie i udział w rozgrywkach ligowych, Pucharze Polski, Mistrzostwach Polski w piłce nożnej I Ligi Kobiet

- Szkolenie, udział w rozgrywkach ligowych, turniejach – IV Liga Kobiet Grupa 1, IV Liga Mężczyzn Grupa Wschodnia – piłka nożna

- Szkolenie i udział w rozgrywkach ligowych sekcji tenisa stołowego

Poprawa warunków uprawiania sportu w klubach sportowych działających na terenie Gminy Miasta Tarnowa i osiąganie przez członków tych klubów wysokich wyników sportowych w międzynarodowym współzawodnictwie sportowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym II edycja - Szkolenie i udział w rozgrywkach ligowych, Pucharze Polski, Mistrzostwach Polski w piłce nożnej I Ligi Kobiet

Sportowe talenty – Prowadzenie naboru i selekcji dzieci i młodzieży do sekcji klubów sportowych działających na terenie Gminy Miasta Tarnowa

-  Piłka nożna dzieci i młodzieży

Organizacja na terenie Miasta Tarnowa imprez sportowych o zasięgu ponadlokalnym

- Organizacja XIV Halowego Turnieju Piłki Nożnej im. Antoniego Barwińskiego

Są współfinasowane z budżetu Miasta Tarnowa

 

 


 

 

1 5667a

 

 

Realizacja zadania publicznego pod tytułem:

„Wspieranie organizacji imprez sportowych dla dzieci i młodzieży z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu

„Sport Wszystkich Dzieci” w okresie od 01.05.2019 – 15.07.2019 r.

„III Memoriał im. Antoniego Włodka dla dziewcząt i chłopców”

 


KiK logo 150x150 px-01