Młodzi wspinacze walczyli w Pucharze Młodzików i Dzieci w Jaworznie

20141123-01W minioną sobotę, 22 listopada reprezentanci Miejskiego Klubu Sportowego Tarnovia rywalizowali w Pucharze Młodzików i Dzieci w konkurencji wspinaczki na czas. Zawody odbyły się w Gimnazjum nr 3 w Jaworznie. Na podium pucharowej rywalizacji stanęli: Aleksandra Kałucka, Natalia Kałucka i Kamil Damian.

W zawodach, które rozgrywane były w trzech kategoriach wiekowych: krasnali, dzieci i młodzików, wystartowała liczna dziewięcioosobowa reprezentacja sekcji wspinaczkowej MKS Tarnovia. Bardzo dobrze zaprezentowali się, doświadczeni już w pucharowej rywalizacji, podopieczni Tomasza Oleksego: Aleksandra Kałucka, Natalia Kałucka i Konrad Gruszka, którzy wywalczyli w kategorii młodzików odpowiednio pierwsze, drugie i piąte miejsce.

GALERIA

 

W pucharowej rywalizacji, po raz pierwszy w życiu, udział wzięli najmłodsi zawodnicy grupy trenowanej przez Edytę Ropek. Dla Darii Nawój, Bartka Pierzchały, Wojtka Kaczówki, Oskara Szaleckiego, Kamila Damiana, Wiktorii Kawy i Bartka Podlewskiego było to nowe, cenne doświadczenie w zawodach pucharowych, które na pewno zaprocentuje w przyszłości. Wszyscy młodzi wspinacze walczyli wspaniale, Kamilowi Damianowi udało się nawet zająć trzecie miejsce w kategorii dzieci!

Wyjazd podopiecznych Edyty Ropek na zawody do Jaworzna realizowany był w ramach projektu „Wspinanie to wyzwanie” organizowanego przez MKS Tarnovia, przy wsparciu Polskiego Związku Alpinizmu, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Miasta Tarnowa.

To nie koniec atrakcji dla małych wspinaczy, dnia 30 listopada na Ściance wspinaczkowej La Roca w Tarnowie (ul. Kochanowskiego 30) odbędą się zawody w konkurencji wspinaczki na czas. Zapraszamy wszystkich chętnych w przedziale wiekowym szkoły podstawowe i gimnazja! Start rywalizacji o godzinie 12:30. Szczegóły zawodów można znaleźć na stronie: www.laroca.pl

Wyniki Pucharu Młodzików i Dzieci:

Dzieci młodsze:

1m. Mariana Janosova Banik Karvina

2m. Martyna Szymańska UKS Brzeszcze

3m. Milena Ciechanowska GTW Gliwice

1m. Kosma Krzystyniak niezrzeszony

2m. Filip Grabacki Reni Sport Kraków

3m. Tymon Karczmarczyk

8m. Oskar Szalecki MKS Tarnovia

9m. Bartłomiej Pierzchała MKS Tarnovia

10m. Wojciech Kaczówka MKS Tarnovia

Dzieci:

1m. Marketa Janosova Banik Karvina

2m. Alicja Kwiatkowska UKS Skarpa Lublin

3m. Dominika Majszczyk UKA Agama Warszawa

13m. Daria Nawój MKS Tarnovia

1m. Jan Gurba KW Nowy Sącz

2m. Konstanty Sobański KW Warszawa

3m. Kamil Damian MKS Tarnovia

Młodzicy:

1m. Aleksandra Kałucka MKS Tarnovia

2m. Natalia Kałucka MKS Tarnovia

3m. Marcelina Matyjaszczyk

1m. Olaf Malinowski UKS Skarpa Lublin

2m. Dominik Wypiór KS Skarpa Bytom

3m. Miłosz Bujak KS Skarpa Bytom

5. Konrad Gruszka MKS Tarnovia

7m. Bartłomiej Podlewski MKS Tarnovia

9m. Wiktoria Kawa MKS Tarnovia

Galerie

Partnerzy i sponsorzy

 

logo

 

Projekty 2019

Poprawa warunków uprawiania sportu w klubach sportowych działających na terenie Gminy Miasta Tarnowa i osiąganie przez członków tych klubów wysokich wyników sportowych w  międzynarodowym współzawodnictwie sportowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym

- Szkolenie i udział w rozgrywkach ligowych, Pucharze Polski, Mistrzostwach Polski w piłce nożnej I Ligi Kobiet

- Szkolenie, udział w rozgrywkach ligowych, turniejach – IV Liga Kobiet Grupa 1, IV Liga Mężczyzn Grupa Wschodnia – piłka nożna

- Szkolenie i udział w rozgrywkach ligowych sekcji tenisa stołowego

Poprawa warunków uprawiania sportu w klubach sportowych działających na terenie Gminy Miasta Tarnowa i osiąganie przez członków tych klubów wysokich wyników sportowych w międzynarodowym współzawodnictwie sportowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym II edycja - Szkolenie i udział w rozgrywkach ligowych, Pucharze Polski, Mistrzostwach Polski w piłce nożnej I Ligi Kobiet

Sportowe talenty – Prowadzenie naboru i selekcji dzieci i młodzieży do sekcji klubów sportowych działających na terenie Gminy Miasta Tarnowa

-  Piłka nożna dzieci i młodzieży

Organizacja na terenie Miasta Tarnowa imprez sportowych o zasięgu ponadlokalnym

- Organizacja XIV Halowego Turnieju Piłki Nożnej im. Antoniego Barwińskiego

Są współfinasowane z budżetu Miasta Tarnowa

 

 


 

 

1 5667a

 

 

Realizacja zadania publicznego pod tytułem:

„Wspieranie organizacji imprez sportowych dla dzieci i młodzieży z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu

„Sport Wszystkich Dzieci” w okresie od 01.05.2019 – 15.07.2019 r.

„III Memoriał im. Antoniego Włodka dla dziewcząt i chłopców”

 


KiK logo 150x150 px-01