Mali wspinacze ścigali się na ściance!

20141130-02W minioną niedzielę 30 listopada, na ściance wspinaczkowej La Roca odbyły się zawody dla dzieci i młodzieży, w wieku od siedmiu do piętnastu lat. Mali wspinacze rywalizowali pod okiem mistrzyni wspinaczki Edyty Ropek, w trzech kategoriach wiekowych: krasnali, młodzików i juniorów. Zawody zorganizowano przy wsparciu Urzędu Miasta Tarnowa i Polskiego Związku Alpinizmu.

Dwie dziewięciometrowej wysokości trasy wspinaczkowe czekały na młodych uczestników projektu „Wspinanie to wyzwanie”, w ramach którego w minioną niedzielę zorganizowane zostały zawody wspinaczkowe. Uczestnicy rywalizacji mieli dwie próby na ściance, z których lepszy czas przejścia decydował o klasyfikacji w danej kategorii. Najszybszy z uczestników zawodów Konrad Gruszka uzyskał wynik 8,22 sekundy!

Wśród krasnali zwyciężyła Weronika Korczak przed Gabrielą Golec i Niną Kozioł oraz Oskar Szalecki przed Kacprem Maciuszkiem i Wojtkiem Kaczówką. W kategorii młodzików zwyciężyła Daria Nawój przed Laurą Soboń oraz Kamil Damian przed Filipem Firmugą i Oliwierem Zychem. W najstarszej kategorii wiekowej juniorów zwyciężył wspomniany Konrad Gruszka przed Jakubem Lichorobcem i Bartłomiejem Podlewskim.

Organizatorem zawodów był Miejski Klub Sportowy Tarnovia. Zadanie dofinansowywane było ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki przy wsparciu Urzędu Miasta Tarnowa. Projekt „Wspinanie to wyzwanie” realizowany jest przez Polski Związek Alpinizmu. Partnerem technicznym zawodów jest firma Lhotse S.C. - producent sprzętu wspinaczkowego.

Galerie

Partnerzy i sponsorzy

 

logo

 

Projekty 2019

Poprawa warunków uprawiania sportu w klubach sportowych działających na terenie Gminy Miasta Tarnowa i osiąganie przez członków tych klubów wysokich wyników sportowych w  międzynarodowym współzawodnictwie sportowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym

- Szkolenie i udział w rozgrywkach ligowych, Pucharze Polski, Mistrzostwach Polski w piłce nożnej I Ligi Kobiet

- Szkolenie, udział w rozgrywkach ligowych, turniejach – IV Liga Kobiet Grupa 1, IV Liga Mężczyzn Grupa Wschodnia – piłka nożna

- Szkolenie i udział w rozgrywkach ligowych sekcji tenisa stołowego

Poprawa warunków uprawiania sportu w klubach sportowych działających na terenie Gminy Miasta Tarnowa i osiąganie przez członków tych klubów wysokich wyników sportowych w międzynarodowym współzawodnictwie sportowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym II edycja - Szkolenie i udział w rozgrywkach ligowych, Pucharze Polski, Mistrzostwach Polski w piłce nożnej I Ligi Kobiet

Sportowe talenty – Prowadzenie naboru i selekcji dzieci i młodzieży do sekcji klubów sportowych działających na terenie Gminy Miasta Tarnowa

-  Piłka nożna dzieci i młodzieży

Organizacja na terenie Miasta Tarnowa imprez sportowych o zasięgu ponadlokalnym

- Organizacja XIV Halowego Turnieju Piłki Nożnej im. Antoniego Barwińskiego

Są współfinasowane z budżetu Miasta Tarnowa

 

 


 

 

1 5667a

 

 

Realizacja zadania publicznego pod tytułem:

„Wspieranie organizacji imprez sportowych dla dzieci i młodzieży z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu

„Sport Wszystkich Dzieci” w okresie od 01.05.2019 – 15.07.2019 r.

„III Memoriał im. Antoniego Włodka dla dziewcząt i chłopców”

 


KiK logo 150x150 px-01