Finał akcji "Wspinanie to wyzwanie"

20150103-03Pod koniec grudnia zakończyła się realizowana w naszym mieście, przy wsparciu Urzędu Miasta Tarnowa i Polskiego Związku Alpinizmu, akcja bezpłatnych zajęć wspinaczkowych w ramach ogólnopolskiego programu „Wspinanie to wyzwanie”. Ponad setka dzieci miała możliwość uczęszczania na treningi prowadzone przez instruktorów wspinaczki i mistrzynię tej dyscypliny Edytę Ropek.

Miejski Klub Sportowy Tarnovia był organizatorem realizowanych od września do końca grudnia bezpłatnych zajęć wspinaczkowych dla dzieci. W podzielonej na trzy nabory akcji udział wzięła ponad setka dzieci w wieku: szkoły podstawowe i gimnazja. Pod okiem instruktorów, również mistrzyni wspinaczki Edyty Ropek, uczestnicy mieli możliwość spróbowania swoich sił na ściankach wspinaczkowych, nauki zasad bezpieczeństwa i asekuracji, poznania technik wspinaczkowych, nauki wiązania węzłów czy poznania różnych konkurencji wspinaczkowych.

W ramach akcji trzydziestego listopada klub zorganizował zawody wspinaczkowe w konkurencji wspinaczki na czas, w których uczestniczyło około trzydzieścioro dzieci. Szóstego grudnia w dniu Mikołajek zorganizowano również bezpłatne zajęcia wspinaczkowe dla podopiecznych placówek opiekuńczo wychowawczych z Tarnowa.

Najlepsi uczestnicy akcji „Wspinanie to wyzwanie” wzięli udział w trzech wyjazdach na ścianki wspinaczkowe: do Jaworzna, Nowego Sącza i Krakowa, dzięki czemu mieli możliwość poznania rożnych obiektów wspinaczkowych. Objawiły się nowe talenty, a cieszącym efektem realizowanego projektu jest fakt, że klub pozyskał nowych zawodników - ośmioro uczestników zajęć zapisało się do sekcji wspinaczki sportowej prowadzonej przez Edytę Ropek i Arkadiusza Kamińskiego.

„Wspinanie to wyzwanie” był ogólnopolskim projektem realizowanym w takich miastach jak Lublin, Warszawa, Jaworzno, Wrocław i Bytom. Zadanie dofinansowane było ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki przy wsparciu Urzędu Miasta Tarnowa. Akcja koordynowana była przez Polski Związek Alpinizmu. Partnerem technicznym projektu była firma Lhotse – producent sprzętu wspinaczkowego.

Galerie

Partnerzy i sponsorzy

 

logo

 

Projekty 2019

Poprawa warunków uprawiania sportu w klubach sportowych działających na terenie Gminy Miasta Tarnowa i osiąganie przez członków tych klubów wysokich wyników sportowych w  międzynarodowym współzawodnictwie sportowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym

- Szkolenie i udział w rozgrywkach ligowych, Pucharze Polski, Mistrzostwach Polski w piłce nożnej I Ligi Kobiet

- Szkolenie, udział w rozgrywkach ligowych, turniejach – IV Liga Kobiet Grupa 1, IV Liga Mężczyzn Grupa Wschodnia – piłka nożna

- Szkolenie i udział w rozgrywkach ligowych sekcji tenisa stołowego

Poprawa warunków uprawiania sportu w klubach sportowych działających na terenie Gminy Miasta Tarnowa i osiąganie przez członków tych klubów wysokich wyników sportowych w międzynarodowym współzawodnictwie sportowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym II edycja - Szkolenie i udział w rozgrywkach ligowych, Pucharze Polski, Mistrzostwach Polski w piłce nożnej I Ligi Kobiet

Sportowe talenty – Prowadzenie naboru i selekcji dzieci i młodzieży do sekcji klubów sportowych działających na terenie Gminy Miasta Tarnowa

-  Piłka nożna dzieci i młodzieży

Organizacja na terenie Miasta Tarnowa imprez sportowych o zasięgu ponadlokalnym

- Organizacja XIV Halowego Turnieju Piłki Nożnej im. Antoniego Barwińskiego

Są współfinasowane z budżetu Miasta Tarnowa

 

 


 

 

1 5667a

 

 

Realizacja zadania publicznego pod tytułem:

„Wspieranie organizacji imprez sportowych dla dzieci i młodzieży z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu

„Sport Wszystkich Dzieci” w okresie od 01.05.2019 – 15.07.2019 r.

„III Memoriał im. Antoniego Włodka dla dziewcząt i chłopców”

 


KiK logo 150x150 px-01