Tarnowscy wspinacze przygotowują się do sezonu startowego

20150307-04Minione ferie zimowe to dla zawodników Miejskiego Klubu Sportowego Tarnovia okres intensywnych przygotowań do sezonu startowego. Podopieczni sekcji wspinaczkowej Edyty Ropek dobrze przepracowali ten czas, realizując codzienne treningi pod okiem mistrzyni.

Ferie zimowe to dobra okazja do szlifowania formy sportowej. Tarnowscy wspinacze czas wolny od zajęć szkolnych wykorzystali na przygotowania do zawodów. Podczas półtoratygodniowego obozu sportowego realizowali codzienne treningi, które oprócz zajęć na ściance wspinaczkowej La Roca obejmowały ćwiczenia w terenie, na siłowni i salce gimnastycznej.

Zawodnicy sekcji pomagali również przy organizowanej przez MKS Tarnovia akcji ferii w mieście, która tradycyjnie dała możliwość poznania wspinaczki dużej grupie nowych osób. Część z nich zaraziła się pasją do tego sportu i dołączyła do grup treningowych.

Również Edyta Ropek nie zwalnia tempa, nasza mistrzyni realizuje przygotowania do tegorocznego cyklu pucharu świata i mistrzostw Europy. W lutym zawodniczka uczestniczyła w obozie sportowym w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Spała. Co przyniesie ten sezon dla dwukrotnej mistrzyni kontynentu? Przekonamy się już w maju, cykl startuje w kanadyjskim Central Saanich.

Sezon startowy dla pozostałych zawodników sekcji rozpoczyna się w kwietniu zawodami Pucharu Młodzików i Dzieci we Wrocławiu oraz Pucharem Polski Juniorów w Kaliszu.

Galerie

Partnerzy i sponsorzy

mpeclogo

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej
jest patronem zespołu Juniorów Młodszych sekcji piłki nożnej.


Nowe logo Wojewodztwa Malopolskiego

Organizacja trzech Międzynarodowych Turniejów Piłki Nożnej dla dziewcząt i chłopców w okresie od 16.02-30.06.2018.


logo

 

1. Projekt "Sportowe talenty" - prowadzenie naboru i selekcji dzieci i młodzieży do sekcji klubów sportowych działających na terenie Gminy Miasta Tarnowa - ze szczególnym uwzglęnieniem dyscyplin olimpijskich.

2. Projekt "Poprawa warunków uprawiania sportu w klubach sportowych działających na terenie Gminy Miasta Tarnowa i osiągania przez członków tych klubów wysokich wyników sportowych w międzynarodowym współzawodnictwie sportowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym - ze szczególnym uwzględnieniem dyscyplin olimpijskich"

3. Projekt "Organizacja na terenie miasta Tarnowa amatorskich imprez sportowych o zasięgu ponadlokalnym"

4. Projekt "Poprawa warunków uprawiania sportu w klubach sportowych działających na terenie Gminy Miasta Tarnowa i osiągania przez członków tych klubów wysokich wyników sportowych w międzynarodowym współzawodnictwie sportowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym - II edycja 2018".

 


 

ministerstwo sportu turystyki

 

Wspieranie organizacji imprez sportowych dla dzieci i młodzieży z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu "Sport Wszystkich Dzieci" w okresie od 1.06-15.09.2018.

Organizacja dwóch Turniejów piłki nożnej dla dziewczą i chłopców "Pożegnanie lata".


KiK logo 150x150 px-01