Trzy medale dla Polaków w Pucharze Europy Juniorów we wspinaczce.

11289812 574876339321087 354090285 nW zorganizowanych w Tarnowie zawodach Pucharu Europy Juniorów we wspinaczce sportowej na czas najlepiej zaprezentowali się reprezentanci Francji, którzy trzykrotnie stawali na najwyższym stopniu podium. Zadowoleni ze swojego występu byli również Włosi, którzy w Tarnowie zdobyli łącznie aż 6 medali. Trzy medale wywalczyli reprezentanci Polski.

Zawodnicy z sześciu krajów rywalizowali na sztucznej ścianie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie w formacie standardu 15 metrowego. Łącznie 64 wspinaczy z Francji, Ukrainy ,Włoch, Czech, Szwajcarii i Polski walczyło o punkty Pucharu Europy w kategoriach wiekowych juniorów młodszych, juniorów i młodzieżowców.

GALERIA

Tarnowska ściana okazała się szczęśliwa dla Francuzów, którzy stawali na podium pięciokrotnie, a trzykrotnie mieli okazję wysłuchać Marsylianki, sześć medali zdobyli Włosi, trzy reprezentacja Ukrainy, a jeden reprezentacja Czech. Polacy zaprezentowali się z dobrej strony – zdobyli trzy medale, po jednym w każdym kolorze. Złoty wywalczyła Natalia Woś, srebrny Patrycja Chudziak, a brązowy Karol Denis. Wszyscy na co dzień trenują w lubelskiej Skarpie. Z tarnowian najlepsze wyniki uzyskali Grzegorz Bogusz (MKS Tarnovia) oraz Mikołaj Wróblewski (MKS Pałac Młodzieży Tarnów), obaj uplasowali się na ósmym miejscu.

Zawody obfitowały w wiele emocji, dramatycznych momentów, radości zwycięzców i smutku pokonanych. Obserwowała je liczna publiczność, która tuż przed finałami, mogła również obejrzeć pokaz gimnastyczny w wykonaniu Łukasza Świrka – finalisty programu „Mam Talent”, który jeszcze niedawno uprawiał wspinaczkę sportową na czas i w swojej karierze wywalczył m.in. Puchar Świata seniorów.

Po występach wyczynowców, okazję do sportowej rywalizacji miały również dzieci, które zdobywały uczelnianą ściankę przy gorącym dopingu swoich rodzin. Tu również było wiele emocji, radości i sportowych wyzwań, a wygrani byli wszyscy – pamiątkowe dyplomy otrzymali wszyscy startujący, a medale – najlepsi. W zawodach „W górę” wzięło udział czterdzieści najmłodszych amatorów wspinaczki.

Honorowy patronat nad Pucharem Europy Juniorów objął Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela. Głównym Partnerem wydarzenia była Grupa Azoty. Projekt był współfinansowany z budżetu Miasta Tarnowa oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Organizatorami zawodów były Europejska Federacja Wspinaczki Sportowej, Miejski Klub Sportowy Tarnovia, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie oraz Polski Związek Alpinizmu. Obsługę medyczną zapewniła Firma Centermed.

WYNIKI

female youth A

1. Fleuret        Elma               FRA

2. Volkova      Oleksandra     UKR

3. Porta           Silvia               ITA

male youth A

1. Pavlenko     Kostiantyn      UKR

2. Zodda         Gian Luca       ITA

3. MartignenePaolo               ITA

female youth B

1. WOŚ           Natalia                        POL

2. Saurel          Lucile              FRA

3. Bonnet        Jennifer           FRA

male youth B

1. Dorigatti     Cristian           ITA

2. Randi          Gabriele          ITA

3. Sandrin       Leonardo        ITA

female juniors

1. Sarisson      Aurelia            FRA

2. Chudziak    Patrycja           POL

3. LugovenkoYana               UKR

male juniors

1. Rebreyend  Pierre              FRA

2. Kriz             Jan                  CZE

3. Denis          Karol               POL

Galerie

Partnerzy i sponsorzy

mpeclogo

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej
jest patronem zespołu Juniorów Młodszych sekcji piłki nożnej.


Nowe logo Wojewodztwa Malopolskiego

Organizacja trzech Międzynarodowych Turniejów Piłki Nożnej dla dziewcząt i chłopców w okresie od 16.02-30.06.2018.


logo

 

1. Projekt "Sportowe talenty" - prowadzenie naboru i selekcji dzieci i młodzieży do sekcji klubów sportowych działających na terenie Gminy Miasta Tarnowa - ze szczególnym uwzglęnieniem dyscyplin olimpijskich.

2. Projekt "Poprawa warunków uprawiania sportu w klubach sportowych działających na terenie Gminy Miasta Tarnowa i osiągania przez członków tych klubów wysokich wyników sportowych w międzynarodowym współzawodnictwie sportowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym - ze szczególnym uwzględnieniem dyscyplin olimpijskich"

3. Projekt "Organizacja na terenie miasta Tarnowa amatorskich imprez sportowych o zasięgu ponadlokalnym"

4. Projekt "Poprawa warunków uprawiania sportu w klubach sportowych działających na terenie Gminy Miasta Tarnowa i osiągania przez członków tych klubów wysokich wyników sportowych w międzynarodowym współzawodnictwie sportowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym - II edycja 2018".

 


 

ministerstwo sportu turystyki

 

Wspieranie organizacji imprez sportowych dla dzieci i młodzieży z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu "Sport Wszystkich Dzieci" w okresie od 1.06-15.09.2018.

Organizacja dwóch Turniejów piłki nożnej dla dziewczą i chłopców "Pożegnanie lata".


KiK logo 150x150 px-01